تدوین و تطبیق طرح نظارت جامعه مدنی بر کیفیت و شفافیت تعلیم و تحصیل

تعهد

1.      تدوین و تطبیق طرح نظارت جامعه مدنی بر شفافیت و کیفیت تعلیم و تحصیل

جنوری 2018 آگست 2019

نهاد/ ارگان اصلی اجرا کننده

وزارت تحصیلات عالی و وزارت معارف

شرح تعهد

مشکل عمومی که تعهد به آن می­پردازد چیست؟

گزارش­ها حاکی از آن است که عرضه خدمات تعلیمی و تحصیلی مطابق به تقاضای مردم و متناسب به نیازمندی­های بازار کار نیست و نیز کیفیت خدمات تعلیمی و تحصیلی پایین می باشد.

مشکل شفافیت و کیفیت در عرضه خدمات تعلیمی و تحصیلی هم در بخش عمومی و هم در بخش خصوصی وجود دارد. با توجه به اینکه دولت، همراه با سکتور خصوصی، فراهم کننده اصلی خدمات تعلیمی است و آمارها می­رساند که نیمی از دانشجویان کشور در مؤسسات تحصیلات عالی و دانشگاه­های خصوصی تحصیل می­کنند، به این دو مشکل باید در هر دو بخش پرداخته شود.

براساس بررسی­های انجام شده مردم، جامعه مدنی، سکتور خصوصی و نهادهای غیردولتی در پلانگذاری­های بلند مدت و استراتیژیک، نظارت و ارزیابی از فعالیت­ها و پروژه­ها، شناسایی مشکلات و راه­حل­های تعلیمی و تحصیلی همکار وزارت­های تحصیلات عالی و معارف بوده اند ولی این همکاری رضایت­بخش نیست.

تعهد چه است؟

به منظور رفع چالش­های فوق وزارت تحصیلات عالی و وزارت معارف مصمم هستند تا طرح نظارت مؤثر جامعه مدنی بر شفافیت و کیفیت تعلیم و تحصیل را در مشورت با جامعه مدنی و نهادهای ذیربط تدوین و تصویب نماید.

با تدوین و تصویب طرح فوق، جامعه مدنی و شرکاء از چگونگی عرضه خدمات تعلیمی و تحصیلی نظارت خواهند کرد. نظارت جامعه مدنی موجب تامین شفافیت در عرضه خدمات تعلیمی و تحصیلی و بهبود کیفیت  آن در کشور می­شود.

تعهد چگونه مشکل را حل می­­کند؟

مشارکت جامعه مدنی و نهادهای غیرحکومتی سبب می­شود تا آنها در طرح و دیزاین پلان­های بلندمدت و شناسایی مشکلات موجود در برنامه­های تحصیلات عالی و معارف بیشتر دخیل شوند و راه حل­های متناسب با واقعیت­ها را در راستای حل چالش­ها ارائه نمایند. اگرچه در گذشته نیز نهادهای جامعه مدنی همکار نهادهای تعلیمی و تحصیلی بوده­اند، طوری که در تدوین  پلان­های استراتیژیک معارف و تحصیلات عالی از مشوره جامعه مدنی استفاده صورت گرفته است و در آینده نیز مشارکت جامعه مدنی در برنامه­های هردو وزارت از طریق شوراهای انکشافی برنامه میثاق شهروندی با عضویت در کمیته­های رهبری تطبیق پلان استراتیژیک و سایر برنامه­های هر دو وزارت شامل می­شود.  وزارت­های تحصیلات عالی و معارف علاقمند حضور و اشتراک فعال­تر جامعه مدنی در تامین شفافیت و کیفیت در تعلیم و تحصیل هستند. 

برای اجرای این تعهد در گام نخست کمیته­ای متشکل از نماینده­های وزارت تحصیلات عالی، وزارت معارف و سایر نهادهای ذیربط ایجاد می­شود. این کمیته مسئول تسوید طرح نظارت جامعه مدنی به منظور ارتقای شفافیت و کیفیت در عرضه خدمات تعلیمی و تحصیلی است. سپس مسوده طرح یادشده طی جلساتی جهت نظرخواهی با نهادهای جامعه مدنی شریک می­شود و با درنظر داشت دیدگاه­های نهادهای جامعه مدنی و شرکاء نهایی می­شود. در نهایت طرح به تصویب  نهادهای ذیصلاح خواهد رسید.

تطبیق این تعهد به جامعه مدنی این فرصت را مساعد می­سازد تا از یکسو در تدوین طرح نظارت جامعه مدنی بر شفافیت تعلیم و تحصیل با ارائه دیدگاه و نگرانی­های­شان در مورد عرضه خدمات تعلیمی و تحصیلی مشارکت کنند، و از سوی دیگر با تطبیق طرح یادشده شفافیت و کیفیت عرضه خدمات تعلیمی و تحصیلی را ارتقا بدهند. این امر موجب تامین شفافیت و بهبود کیفیت عرضه خدمات تعلیمی و تحصیلی می­شود.

چرا این تعهد با ارزش­های مشارکت دولتداری باز مرتبط است؟

این تعهد با مشارکت عامه و شفافیت مرتبط است. زیرا نهادهای جامعه مدنی در تدوین طرح فوق سهم می­گیرند و با تطبیق آن از عرضه خدمات تعلیمی و تحصیلی نظارت می­کنند که این امر موجب تامین شفافیت می­شود.

معلومات اضافی

وجوه مالی: هر وزارت وجوه مورد نیاز را خود تامین می­کند.

این تعهد با هدف شماره 4 اهداف انکشاف پایدار(کیفیت آموزش) مرتبط است.

فعالیت­های مهم (قابل سنجش و ارائه)

تاریخ آغاز

تاریخ ختم

ایجاد کمیته ملی نظارت بر شفافیت و کیفیت تعلیم و تحصیل متشکل از نمایندگان وزارت­های تحصیلات عالی، وزارت معارف و موسسات تعلیمی و تحصیلات عالی خصوصی و دولتی و جامعه مدنی از سوی وزارت معارف و وزارت تحصیلات عالی با لایحه وظیفه مشخص

جنوری

 2018

فبروری

 2018

کمیته ملی نظارت، مکانیزم  نظارت همه جانیه را تدوین می­کند. این مکانیزم شامل نظارت اجتماع و سروی رضایت دانشجویان به منظور سنجش کیفیت تدریس در نهادهای تعلیمی و تحصیلی می­شود.

مارچ

 2018

می

 2018

ارائه و تصویب مکانیزم یاد شده توسط وزارت تحصیلات عالی و وزارت معارف

جون

  2018

جولای

2018

کمیته ملی نظارت، 4 کمیته نظارتی ولایتی را در بلخ، هرات، قندهار، و ننگرهار ایجاد و یک جلسه جهت­دهی برای آنها در کابل برگزار می­کند.

آگوست

 2018

اکتوبر

2018

نظارت اجتماعی در سطح تعلیمات ابتدایی در مرکز 5 ولایت به شمول کابل از طریق کمیته نظارت ولایتی انجام می­شود. نظارت اجتماعی بر اساس مکانیزم نظارت همه جانبه تهیه شده از سوی کمیته ملی نظارت با نمایندگی از کمیته­های ولایتی، صورت می­گیرد.

 نظارت اجتماعی در کابل از سوی کمیته ملی نظارت اجرا می­شود.

نوامبر

2018

جون

2019

سروی رضایت دانشجویان در سطح تحصیلات عالی در 5 ولایت به شمول کابل توسط کمیته ملی نظارت و کمیته­های ولایتی نظارت اجرا و یافته­های سروی همگانی می­شود.

نوامبر

2018

جون

2019

یافته­های نظارت اجتماعی و سروی رضایت دانشجویان به گونه جداگانه نشر و از سوی کمیته ملی نظارت به تمام شریکان مرتبط پخش می­شود.                      

جولای

2019

آگوست

2019

تماس:

شخص ارتباطی در نهاد اجرا کننده

دوکتور احمد سیر مهجور -  داکتر حمیدالله

عنوان وظیفه، بخش یا دیپارتمنت

معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی معین مالی و اداری وزارت معارف

ایمیل آدرس و شماره تلفن

                               mahjoor2017@gmail.com0791400589    

dr.sayedhamidullah@moe.gov.af                  0729118118

نهادهای دیگر

 

دولتی

وزارت کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین و وزارت صحت عامه

سازمان­های جامعه مدنی، سکتور خصوصی، طرف­های چند جانبه، گروه­های کاری

نهادهای ذیربط جامعه مدنی، اتحادیه­های مربوط به تعلیم و تربیه و تحصیلات عالی و سایر نهادهای علاقمند