برگزاری نشست مجمع عمومی مجتمع مشارکت دولت‌داری باز در مورد موضوعات پیشنهادی برنامه عمل ملی-۲

۴ سنبله ۱۳۹۸

این نشست که به‌تاریخ چهارم سنبله سال ۱۳۹۸ با اشتراک اعضای مجمع عمومی، نهادهای جامعه مدنی و نماینده‌گان ادارات و وزارتهای دارای تعهد در قصر سنگی ارگ ریاست جمهوری برگزار شده بود، با سخنان افتتاحیه محترم عبدالسبحان روؤف معاون پاليسی، نظارت و بررسی ریاست عمومی دفتر مقام عالی رياست جمهوری و رئیس مجمع عمومی مجتمع مشارکت دولت‌داری باز آغاز شد.
آقای عبدالسبحان رؤوف ضمن خوش آمدید به مهمانان علاوه نمود که بر اساس فیصله نشست قبلی، کار تخنیکی تعهدات برنامه عمل ملی‌ـ۲ از سوی پنج نهاد جامعه مدنی به پیش برده شده و با برگزاری نشست‌های مشورتی در مرکز و ولایات کشور گزارشی را تهیه کرده اند که امیدوارم اشتراک کنندگان نظريات خود را پيرامون غنامندی بيشتر آن ارائه نمایند.


سپس محترم عرفان الله ارزاز نماینده دیده بان شفافیت افغانستان گزارشی را پیرامون نشست‌های مشورتی برگزار شده در مرکز و ولایات و موضوعات پیشنهادی آن به اشتراک کنندگان ارائه نموده و افزود که از هر نشست مشورتی در حدود ۵۰ الی ۶۰ پیشنهاد دريافت شده که کار روی توحید آن جریان دارد.
متعاقباً اشتراک کنندگان جلسه پیشنهادات و پرسش‌هایی را پيرامون موضوع ارائه کردند که از سوی محترم خلیل‌الرحمن متوکل رییس سکرتریت دولت‌داری باز برایشان پاسخ ارائه شد.
نشست با جمع بندی محترم عبدالسبحان روؤف به پايان رسيد.